Komunikat o błędzie

  • Warning: Illegal string offset 'field' w DatabaseCondition->__clone() (linia 1901 z /home/akteywmzvn/domains/viaregia.podkarpacie.eu/public_html/includes/database/query.inc).
  • Warning: Illegal string offset 'field' w DatabaseCondition->__clone() (linia 1901 z /home/akteywmzvn/domains/viaregia.podkarpacie.eu/public_html/includes/database/query.inc).
Posted By admin czytaj więcej
Posted By admin czytaj więcej
Posted By admin czytaj więcej

Materiał w TVP3 Rzeszów

li.
17

W Magazynie Katolickim TVP3 Rzeszów materiał filmowy o naszym Bractwie św. Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku

https://rzeszow.tvp.pl/.../sanktuarium-w-przeworsku...

Posted By admin czytaj więcej

Relacja z ostatniego etapu z X Jubileuszowego Niedzielnego Pielgrzymowania

paź.
28
Drodzy Caminowicze i sympatycy Drogi Św. Jakuba.
W dniu 02.10.2022 mszą św. w Sanktuarium Zawadzkim rozpoczęliśmy ostatni etap tegorocznego Niedzielnego Pielgrzymowania podkarpackim odcinkiem Via Regia.
Pomimo niesprzyjającej aury/wcześniejsze deszcze i  sobotnie ulewy/ zebrała sią nas spora grupka.22 osoby.
Większość nie opuściła ani jednego etapu !Chylę czoła!
Szczególnie wielkie uznanie ,szacunek i podziękowania dla naszego ;Super Pielgrzyma' i Ojca Duchowego- ks. Kazimierza Bełcha.
 Więc ULTERIA!!
Dzięki uprzejmości Pani  Antoniny  Sypel i gościnności ks. Kustosza ,pokrzepieni ciepłym poczęstunkiem ruszyliśmy na szlak. Oczywista sprawa że ks. Kazimierz pobłogosławił nas  Modlitwą Pielgrzyma.
Aura dopisywała, humorki też, widoki zawadzkich górek zachwycały jesiennymi barwami. Niektórzy z nas robili nawet zapasy na wigilię ,zbierając grzybki przy szlaku. W kilku miejscach na całym odcinku, jeśli trzeba było uzupełnialiśmy też oznakowanie .
W rozważaniach różańcowych modliliśmy się za ojczyznę i we własnych intencjach.
Śpiewane w lesie zdrowaśki pięknie brzmiały
Jak to w drodze nie obyło się bez peleryn, bo słońce przeplatało się z deszczem  Dlatego też z radością powitaliśmy naszą niezawodną Elżbietkę Bielańską, która wraz z mężem  dowiozła nam pod Kałużówkę ciepły posiłek.
Dzięki ELu!!
Kałużówka ,tradycyjna modlitwa za pomordowanych i ojczyznę i dalej marsz śliskimi ,mokrymi leśnymi ścieżkami. 
Powoli zbliżaliśmy się ku końcowi naszej wędrówki. Jednak, żeby nie było za pięknie i wesoło, w Dobrkowie dostaliśmy się w "oko cyklonu''! 
I teraz nawet peleryny nie pomogły. Ulewny deszcz i porywisty wiatr towarzyszyły nam do samego Pilzna.
Ale Święty Jakub nie byłby sobą, gdyby się do nas nie uśmiechnął  i pod słupek kilometrowy w Pilżnie wprowadził nas w oślepiającym jesiennym słońcu..
Tak oto pięknym akcentem ,dzięki Bogu i św. Jakubowi nasze tegoroczne pielgrzymowanie dobiegło końca.
Pragnę wszystkim serdecznie podziękować 
I tak:
Ks. Kazimierzowi  za obecność i duchową opiekę.
Księdzu Kustoszowi z Zawady za gościnność i jak co roku serdeczne przyjęcie i błogosławieństwo przed Cudownym Obrazem Zawadzkiej Pani.
Pani Antoninie za poświęcony nam czas i udostępnienie salki w Domu parafialny oraz poczęstunek.
Na koniec Wam kochani Pielgrzymi za obecność  ,bo przecież bez Was tej Cudownej Drogi by nie było!.
Do zobaczenia w przyszłym roku. 
BUEN CAMINO!!
Małgorzata Kołodziej
 
  
 
 
Posted By admin czytaj więcej

Strony

Subskrybuj Podkarpacka Droga św. Jakuba Via Regia RSS